BİR BAĞIŞ YAP
+90 232 421 72 63
  • Giriş Yap
  • TR | EN

AYAKTA DİK POZİSYONLAMA VE YÜRÜTME CİHAZLARI ve DENGE APARATLARI

Dynawalk Hareketli Yürütme

Cihazı DYNA-WALK, basit ve hareketli düzenekte bir yürüteç olup kişiye özel ebatlarda ayarlanabilen bir sistemdir. 2 farklı ayarlanabilir ebadı mevcuttur. Yetişkin ve çocuklar için.

 

KİMLER İÇİN KULLANILMALIDIR?

DYNA-WALK, Serebral palsi, spina bifida ya da benzer nörolojik problem yaşayan çocuklar ve yetişkinler için hareket etme, adım atma ya da sosyal hayata katılma gibi benzersiz imkanlara aracılık etmektedir. Yürüteç, denge eksikliği ve motor fonksiyon düşüklüğünün tedavisinde kullanılmaktadır. Günlük yürüyüş için desteğe ihtiyacı olan engelli çocuklar ve yetişkinler için de özel olarak üretilmiş bir yürüyüş yardımcısıdır

FAYDALARI NELERDİR?

DYNA-WALK kullanıcıları, gövde ve bacakları ile birlikte vücut ağırlığını kontrol ederek dengede kalmayı öğrenebilmekte ve adım atması mümkün hale gelmektedir. Bu aktiviteler sayesinde kaslar çalışmakta, kan dolaşımı artmakta ve kasılmış durumda olan kaslardan kaynaklanan ağrılar azalmaktadır. Bu basit sistem, düzenli olarak bakım ve takibe alınan çocuk ve yetişkinler için üst düzeyde yararlanması adına olumlu destek sağlanmaktadır.

Ayakta Dik Tutma/Pozisyonlama Cihazı /Standing Table

Ayakta dik durma ve denge aparatları (TIRTIL DİK POZİSYONLAMA CİHAZI) daha çok spinal yaralanmalar, spina bifida, multiple skleroz, travmatik beyin yaralanmaları, felç ve benzeri problemlerdeki hastalarda doktor ve fizyoterapist önerileri doğrultusunda kullanılır.

Bağımsız ve desteksiz oturamayan, baş kontrolü çok az olan veya hiç olmayan çocuklar için tasarlanmıştır. Çocuklarda, çocuğun fiziksel gelişimine bağlı olarak çeşitli boyutlarda ayarlanabilir.

TIRTIL DİK POZİSYONLAMA CİHAZI; Standing table, hastayı ayakta dik pozisyonlamak için kullanılır. Serebral palsi, spina bifida, kas hastalıkları gibi durumlarda doktor ve fizyoterapist önerileri doğrultusunda kullanılabilir.

TIRTIL DİK POZİSYONLAMA CİHAZI; kişi otururken manuel bir şekilde ayarlayarak ayağa kaldırılabilir.

FAYDALARI NELERDİR?

TIRTIL DİK POZİSYONLAMA CİHAZI; yaşamı kolaylaştırmak ve çeşitli ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla ayarlanabilir özelliklidir. Gün içerisinde çocuğu devamlı yatmaktan kurtarır.Oturur pozisyondan ayağa kaldırma, ayakta tutma ve destekleme, ayakta denge sağlama ve egzersiz yapabilme gibi fonksiyonlara yardımcı olabilecek şekillerde tasarlanmışlardır.

Doğru pozisyonlama yaparak hem deformite gelişimini azaltır hem de ayakta dik durmanın vücuda getirdiği faydalar kazandırılmış olunur.

Denge Egzersiz Sistemleri /Uzay Terapi

UZAY TERAPİ; hem ayakta durma sehpası hem de biofeedback kontrolü olan bir denge egzersiz ve aktivite sistemidir.

Bu aparatla aynı zamanda başlangıç düzeyi adım egzersizleri de çalışılabilmektedir.

Ayakta duramayan bir hastayı hiçbir güç kullanmadan ayağa kaldırabilen UZAY TERAPİ, bütün dinamik denge egzersizlerinin kontrollü bir şekilde yapılmasını ve günlük aktivitelerle sosyal paylaşımın artmasını sağlamaktadır.

Endikasyonlar:

  • Parapleji / Tetrapleji
  • Multiple skleroz
  • Hemipleji
  • Musküler hastalıklar
  • Geriatrik rehabilitasyon
Copyright © 2018 RAME Engelli Ürünleri ve Erişim Çözümleri