BİR BAĞIŞ YAP
+90 232 421 72 63
  • Giriş Yap
  • TR | EN

EMC Manuel Hasta Lifti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Kimler Kullanabilir?

EMC-Easy MoveChair /Çok Fonksiyonlu Manuel Hasta Transfer Lifti Manuel Transfer Lifti Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? Kimler Kullanabilir?

 

**- Kullanıcının Kilosu**

EMC Manuel Transfer Liftinin taşıma kapasitesi 120 kg’dır.
Daha fazla kilolu olan kişiler motorlu taşıma lifti kullanmalıdırlar.
Çünkü 120 kg üzerindeki kişilerin transferi refakatçısı tarafından itme kuvveti ile taşınması mümkün olamaz. Ürünün taşıma kapasitesi yeterli olsa bile (ki ürün çok ağır bir kiloda olacaktır) refakatçisinin zeminde hareket ettirmesi zor olduğu için bu durum sağlıklı bir transfer için uygun değildir.

120 kg’ın üzerindeki kişilerin motorlu hasta kaldırma liftlerini kullanmalarını olası kaza ve sakatlanma riskine karşılık önemle tavsiye ederiz. Ucuz ve taklit üretim yapan kişilerin her türlü ürünün pazarlamasına lütfen kanmayın. Çünkü transferi yapılan kişi kadar refakatçı sağlığı da önemlidir.
 
**- Üst Beden Hâkimiyeti**

EMC Manuel Transfer Liftinde, hasta kişinin üst ekstremite (üst beden) hâkimiyetinin tam ya da kısmi yerinde olması gereklidir. Üst beden hâkimiyeti hiç olmayan, aşırı yığılması olan kişilerde manuel lifti kullanmak tehlikeli ve sakıncalı olabilir.

Çünkü kişilerin baş ve üst gövdesini tam tutamaması refakatçisinin de ürünü doğru kullanamamasına neden olacağı için, üründen yeteri kadar verim alamayacaktır.
Bu nedenle yoğun bakım gerektiren kişilerin kullanımı dışında EMC manuel transfer lift, doğru bir ürün olacaktır.

**- Banyo ve Tuvalet İhtiyacında Kullanım**

Banyo ve tuvalet sorununun çözümü her engelli ve hasta kişiler için büyük önem taşır.
Nemli ve ıslak yerlerde ürün kullanılacak ise ürünün paslanmaya dayanaklı, sağlam bir materyalden üretilmiş olması gereklidir. EMC Manuel Transfer Lifti, %100 paslanmaz kromdan üretilmiştir. Kesinlikle krom kaplama değildir.

Bu malzeme ürün, kişinin banyo ve tuvalet gibi zorunlu alanlarda konforlu bir kullanım imkânı sağlar.
Demirden yapılan bir ürün pas-küf gibi çok kısa sürede şikayetlerin artmasına neden olacağı gibi, işlevsiz bir ürüne boşuna bir maliyet kaybını da ortaya çıkarır. Ayrıca demirden yapılan bir ürünün kendi ağırlığı da kaçınılmazdır. Bu durum refakatçiye ciddi transfer zorluğu yaratır.

**- Paslanmaz Garantili Krom Şase**

Tamamı 304 kalite paslanmazdan üretilen krom şase, kullanıcının **“kullanım yeri”** için önemli bir detaydır. Kromdan üretilen bir şase kesinlikle demirden üretilen bir materyale göre daha hafiftir. Bu da refakatçinin ürün üzerindeki hâkimiyetini çok kolaylaştırır. Çünkü demirden yapılmış ağır bir ürünü bulunduğu yerde hareket ettirmek çok zordur. Bir de üzerinde hasta kişinin ağırlığı düşünüldüğünde bu ürünün kolay kullanımı kesinlikle mümkün olmamaktadır.

Ayrıca, demirden yapılan bir ürün pas-küf gibi çok kısa sürede şikayetlerin artmasına neden olacağı gibi, işlevsiz bir ürüne boşuna bir maliyet kaybını da ortaya çıkarır. Kullanım alanı nemli ve ıslak olan banyo ve tuvalet için ise, 304 kalite paslanmaz kalite kromdan başka bir malzeme düşünülmemelidir.

**- Garanti ve Tıbbi Cihaz Satmaya Yetkili Bayi**

Satılan ürünlerin Tüketici Hakları gereği Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından onaylanarak Garantisi verilmektedir. Satan mala, şahısların veya şirketin sözle garanti vermesi mümkün ve yasal değildir. Bu yüzden aldığınız ürünün Tüketici Hakları gereği yerli üreticisi tarafından gerekli evraklara sahip olmasını isteyiniz ve satın alınız.
Manuel Hasta/Engelli/Yaşlı Lifti; transfer zorluğu yaşayan ve zsağlık sorunu olan insanların kullandığı bir engelli liftidir.

Bu ürünlerin satış hakkı T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilmiş **“Tıbbi Cihaz Satmaya Yetkili Bayi”** tarafından yapılmaktadır. Gerek engellinin gerek refakatçinin sağlığı için üretilen bu ürünün, yetkili satıcıdan alınması önemle rica olunur.

Copyright © 2018 RAME Engelli Ürünleri ve Erişim Çözümleri