BİR BAĞIŞ YAP
+90 232 421 72 63
  • Giriş Yap
  • TR | EN

Engelli Erişiminde Asansör Çözümleri Hangileridir ?

Engelli Erişiminde Asansör Çözümleri Hangileridir?

Platform Tip Merdiven Asansörleri

Koltuk Tipi Merdiven Asansörleri

Dikey Platform Asansörler

 

Firmamız, erişilebilirlik konusunda uzman kadrosu ile kamusal ve bireysel kullanımlar için her türlü erişim sorununa cevap veren, standart ve mevzuatlara uygun, yüksek kalitede profesyonel çözümler sunmaktadır.

Sizlere bu ürünleri biraz anlatalım. Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Platform Tip Engelli Merdiven Asansörleri

Ülkemizde “engelli asansörü, merdiven asansörü, koltuk asansörü, engelli lifti, platform asansörü, özürlü asansörü, özürlü platformu” gibi kavramlarla da ifade edilen engelli platformlarının satış ve montajını kendi bünyesinde yapmakta olan RA-ME, sektörde YAŞLI VE ENGELLİLERE TAM BAĞIMSIZ ERİŞİM SAĞLAMAKTADIR. Platform asansörleri; genellikle asansör yapılmayan, kuyusu veya kuyu dibi olmayan yerlerde, hastaneler, alt-üst geçitler, metro istasyonları ve alışveriş merkezleri gibi kamuya açık alanlarda kullanılır.

Platform asansörleri-engelli asansörleri bedensel engelli kişilerin tekerlekli sandalyesi ile birlikte kimseden hiçbir destek almadan kullanılabildiği için hem iç hem de dış mekanda rahatlıkla kullanılabilir.

Platform asansörleri düz-dönüşlü-sahanlıklı olmak üzere tüm merdiven tiplerinde uygulanabilir. Asansörün kendine ait olan merdiven boyunca döşenen ray üzerinde ilerleyerek çalışır. Kullanım dışında platform kapalı durduğu için, gereksiz yer işgalinde bulunmaz. Platformun üzerinde opsiyonel olarak sunulan katlanır oturak-sayesinde, sadece tekerlekli sandalye kullanıcıları için değil, yürüme güçlüğü çeken kişiler için de erişilebilirlik çözümü sunulur. Platformun üzerinde bulunan ileri-geri butonu ile manuel kullanım ile birlikte kumanda alternatifi imkanı da mevcuttur. Bu butonlar sayesinde hiçbir refakatçi desteği almasına gerek kalmaz.

Koltuk Tipi Engelli Merdiven Asansörleri

Merdiven tiplerine göre değişkenlik gösteren koltuk tipi modeller, farklı koltuk asansörleri uygulamaları ile Ra-Me tarafından çözüme kavuşmaktadır. Yaşlı, kilolu, engelli ve yürüme zorluğu çekenler için iç ve dış mekânlarda en çok tercih edilen ürün olan Koltuklu Merdiven Asansörleri en ekonomik erişim çözümleridir.

Dönüşlü ve düz merdivenler için farklı modelleri mevcut olan bu asansörler, diğer asansörlere oranla maliyet bakımından da uygundur. Ancak erişim koltuk üzerinde olmak zorunda olduğu için tekerlekli sandalye kullanıcılarından çok yürüme zorluğu çekenler için daha ideal bir üründür. Bu yüzden kamuya açık alanlarda tekerlekli sandalye transferi ile birlikte olacağından bu alanlara çok uyumlu ürünler değildir. Koltuk tip merdiven liftleri, özel kuruluşlarda ve konutlarda daha çok tercih edilebilir.

Şık ve estetik tasarıma sahip olan engelli ve yaşlı asansörleri, koltuğu sadece üzerindeki joystik ile kumanda eder. Ürünün Handicare markası ile Dünya’da ilk üçte yer alması ise tüm güvenlik ve kalitesini tesciller.

Dünya’da çift motor sistemine sahip tek ürün olan Handicare, muhteşem bir teknik ile çalıştığının en basit örneğidir.

Koltuk Asansörlerinin dış mekan için olanları 2 yıl, iç mekan için olanları da 5 yıl boyunca garanti ile sunulurken, bir günlük montaj imkanı ile hiçbir kırma dökme işlemi olmadan şık ve estetik bir tasarımdır.

Dikey Tipi Platform Engelli Asansörleri

Kuyu Dibi Gerektirmeyen Dikey Asansörler ile Hayatın Önünden Engeller Kalkıyor…

Dikey tip engelli asansörleri, sunduğu hareket özgürlüğüyle hayatın önündeki engelleri kaldırıyor. Kuyu işlemine gerek duymaksızın iç ve dış mekânlara kolayca uygulanıyor. Dikey platform, özellikle bina girişlerinde ya da bina içlerinde bulunan kısa merdiven yapılarının yan tarafında kullanılabilen ekonomik ve şık bir sistemdir.

En alt seviyeden 7.5 metre yüksekliğe kadar seyir mesafesine ulaşabilen dikey platformlarla erişim sorunu ortadan kalkıyor.

İç ve dış mekânda rahatlıkla kullanılabilen dikey platformun elektrostatik boyalı ve paslanmaz seçenekleri vardır.

Kullanıcının güvenli bir şekilde ulaşımını sağlamak amacı ile her türlü emniyet tertibatı düşünülmüştür.

Kullanıcılara tam bağımsızlık kazandırırken, kamusal alanlar için özellikle tercih sebebidir.

Gerekli alan mevcut ise, merdiven kenarındaki boş alana yerleştirilerek veya basamaklar kırılarak merdiven içine ya da katlar arasındaki merdiven boşluğuna monte edilir.

Ra-me Sağlıklı Yaşam Ltd. Şti- Yaşlı ve Engelliler için Merdiven ve Ev Tipi Asansörler

Tel: 0232 421 72 63 /0232 421 91 15

Copyright © 2018 RAME Engelli Ürünleri ve Erişim Çözümleri