BİR BAĞIŞ YAP
+90 232 421 72 63
  • Giriş Yap
  • TR | EN

Rame'nin Kurum Ödemeleri Hakkında!

RA-ME  olarak herkesin özgürce hareket edebilmesi gerektiğine inanıyoruz. Engelli bireylerimizin yollarda keyifli ve güvenli sürüş keyfinin tadına varabilmesi adına Avrupa standartlarındaki manuel sandalyelerimizde 1.200,00 TL kurum ödemesi başlamıştır.

 

**RA-ME K9AS ALÜMİNYUM ÖZELLİKLİ MANUEL SANDALYE**

Katlanabilir alüminyum alaşımlı iskelet yapısı ile 14 kg ağırlığında süper hafif tekerlekli sandalye, bas – çıkar havalı tekerlekleri ile konforlu sürüş imkânı sağlar. Hasta transferini kolaylaştırabilmek amacıyla ayaklar çıkabilir, kolçakları ise şaseye paralel hareketlidir. Oturma bölgesi ve sırtlığın derinlik, yumuşaklığını ayarlayan sistemleri sayesinde kişinin isteklerine göre ayar yapılabilir. Ergonomik oturma minderi ile konforlu sürüş sağlar.

**RA-ME K9AL ALÜMİNYUM  MANUEL SANDALYE**

Alüminyum gövdesi ile katlanabilir iskelet yapısı 14 kg ağırlığında olup. Çıkabilir kolçak ve ayaklıkları sayesinde hasta transferini kolaylaştırmaktadır.  Bas – çıkar havalı tekerlekleri ile konforlu sürüş imkânının yanı sıra refakatçı freni ile ergonomik minderi  gün boyu rahatlık sağlar.

**HAFİF MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE Desteğinden yararlanmak için yapılması gerekenler;**
 
1.     Hafif Manuel Tekerlekli Sandalye (SUT kodu: OP1343) için SGK ödemesi alabilmeyi sağlayacak sağlık kurulu raporu alınması gerekmektedir.
2.     Sağlık kurulu raporunun Karar kısmında “…………… HASTALIĞI NEDENİYLE HAFİF MANUEL TEKERLEKLİ SANDALYE (OP1343) KULLANMASI UYGUNDUR. SAĞLIK KURULU KARARIDIR.” Yazılmalıdır.
3.     Hastanın raporu “Engel durumu Süreklidir.” İbaresi olmalıdır.
4.     Hafif manuel tekerlekli sandalye yazdırabilmek için hastanın ellerini kullanabiliyor olması gereklidir.
5.     Sağlık kurulu raporu alındıktan sonra reçete düzenlenmesi gerekir.
6.     Düzenlenen reçetede “1 adet hafif manuel tekerlekli sandalye kullanmaya uygudur. (OP1343)” yazılmalıdır.
7.     Rapor ve reçete ile birlikte Ürünü alacağı bayii veya yetkili satıcıya müracat edilmelidir.
8.     Yetkili satıcıya müracat edilirken Hastanın Genel Engelli Raporu , Ailenin ve Çocuğun kimlikleri gerekmektedir.
9.     Kurum ödemesi için alınan raporun geçerlilik süresi : 2 aydır.
10.   Kurum ödemesi için yazılan reçetenin geçerlilik süresi : 10 iş günüdür. 10 iş günü içerisinde fatura edilmelidir.
11.   Alınan evraklar kontrol edilir eksiksiz bir şekilde SGK’ya teslim ederler 30-45 gün arasında kişiye ait hesap numarasına geri ödeme bedeli yatırılır. Ayakta dik pozisyonlama cihazı (parapodium)için 2.600.00 TL, akülü sandalyeler için 2.500.00 TL, standart manuel sandalyeler için 500,00 TL, hafif manuel ve pediatrik sandalyeler için 1.200.00 TL yatırılır.
12.   Kurum ödemesi alım hakkı 5 yılda bir yenilenir.5 yıl içinde 2. Kez yararlanamazlar.
13.   Rapor hangi hastaneden alınmalı: Üçüncü basamak sağlık kurumlarından alınmalıdır. Bunlar: (1) Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ve özel dal eğitim ve araştırma hastaneleri ile bu hastanelere bağlı semt poliklinikleri. (2) üniversite hastaneleri ile bu hastanelere bağlı sağlık uygulama ve araştırma merkezleri, enstitüler ve semt poliklinikleri, üniversitelerin diş hekimliği fakülteleri. (3) Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı tıp fakültesi hastanesi ile eğitim ve araştırma hastaneleri.
14.    
15.   Raporda hangi branş doktorların imzası olmalı: Şu uzmanlardan herhangi üçünün imzası yeterlidir: (1) ortopedi ve travmatoloji. (2) beyin cerrahisi. (3) fiziksel tıp ve rehabilitasyon. (4) nöroloji uzman (Aynı branştan üçünün veya farklı branştan birer kişinin veya bir branştan iki, diğer branştan bir olmak üzere toplam üç uzman olması fark etmez)
 
**SEKTÖR DEVİ RA-ME ‘DE ÇOCUK/PEDİATRİK PUSETLERDE KURUM ÖDEMESİ BAŞLADI.**

Kendini devamlı yenileyen vizyonu ve ürün gruplarıyla Ra-me sektöre yine adını büyük harflerle yazdırdı.
Firmamız ;  Almanya’nın Çocuk/pediatrik Grubunda Dünya devi olan Hoggi firmasıyla Türkiye Distribitörlük anlaşmasını imzaladı.
Artık ; Ra-me’de çocuk/pediatrik grup ürün alımlarınızda 1.200,00  TL kurum ödemesinden yararlanabilirsiniz.

**SGK’dan PEDİATRİK TEKERLEKLİ SANDALYE İÇİN 1.200 ,00 TL KURUM ÖDEMESİ ALMA ŞARTLARI**
 
*PEDİATRİK TEKERLEKLİ SANDALYE Desteğinden yararlanmak için yapılması gerekenler;*
 
1.     5-15 yaş arası çocuklara Pediatrik tekerlekli sandalye (SUT kodu: OP1344) için SGK ödemesi alabilmeyi sağlayacak sağlık kurulu raporu alınması gerekmektedir.
2.     Sağlık kurulu raporunun Karar kısmında “…………… HASTALIĞI NEDENİYLE PEDİATRİK TEKERLEKLİ SANDALYE (OP1344) KULLANMASI UYGUNDUR. SAĞLIK KURULU KARARIDIR.” Yazılmalıdır.
3.     Hastanın raporu “Engel durumu Süreklidir.” İbaresi olmalıdır.
4.     Sağlık kurulu raporu alındıktan sonra reçete düzenlenmesi gerekir.
5.     Düzenlenen reçetede “1 adet pediatrik tekerlekli sandalye kullanmaya uygudur. (OP1344)” yazılmalıdır.
6.     Rapor ve reçete ile birlikte Ürünü alacağı bayii veya yetkili satıcıya müracat edilmelidir.
7.     Yetkili satıcıya müracat edilirken Hastanın Genel Engelli Raporu , Ailenin ve Çocuğun kimlikleri gerekmektedir.
8.     Kurum ödemesi için alınan raporun geçerlilik süresi : 2 aydır.
9.     Kurum ödemesi için yazılan reçetenin geçerlilik süresi : 10 iş günüdür. 10 iş günü içerisinde fatura edilmelidir.
10.   Alınan evraklar kontrol edilir eksiksiz bir şekilde SGK’ya teslim ederler 30-45 gün arasında kişiye ait hesap numarasına geri ödeme bedeli yatırılır. Ayakta dik pozisyonlama cihazı (parapodium)için 2.600.00 TL, akülü sandalyeler için 2.500.00 TL, standart manuel sandalyeler için 500,00 TL, hafif manuel ve pediatrik sandalyeler için 1.200.00 TL yatırılır.
11.   Kurum ödemesi alım hakkı 5 yılda bir yenilenir.5 yıl içinde 2. Kez yararlanamazlar.
 
Tekerlekli sandalye kurum ödemesi SGK tarafından raporlu hastaya ödenir.
Hasta veya hasta sahibi almış olduğu ürünün ubb kayıtlı ve barkotlu olması gerekir.

Hasta sahibi veya hasta kendisine raporlu ve reçeteli ve kurumca  ödenmesi gereken bilgileri,bilmesi kendisi için gereklidir.24,12,2014 tarihinde resmi gazetede yayınlanan ,yeni tekerlekli sandalye kurum ödemesi değişmiştir artık hasta sahipleri hastasına kaliteli ve doğru ürünü alabilicek yapılan değisiklikle STANDART (yarı özellikliayakkalkar yançıkar)tekerlekli sandalye 500 TL ÖZELLİKLİ (hafif manul özellikli tekerlekli sandalye 1200 TL PETİATRİK SREBRAL PALSİ SPASTİKTEKERLEKLİ SANDALYE kurum ödemesi 1200 TL olarak Belirlenmiştir.

*Hasta sahibi ürün ihtiyacını karşılamak için gerekli olan resmi belgeler için izleyeceği yol şunlardır*

1- hastasına engelli tekerlekli sandalye kurul raporu almak herhangi bir devlet hastanesinden
2- Raporu aldıktan sonra rapora fizik tedavi doktoru veya  ortopedi doktoruna almış olduğu rapora tekerlekli sandalye reçetesi yazdırmak
3-Reçetesiyle alacağı tekerlekli sandalye bayii veya yetkili satıcıya müracat etmek
Bayiden reçeteye fatura kestirip bayiden veya yetkili satıcıdan 
1 UBB BARKOD FİŞİ
2-SSK KOD BİLDİRİSİ
3-ÜRÜN FATURASI
4-ÜRÜN GARANTİ BELGESİ Ve kendisinde olan KURUL RAPOR VE REÇETEYLE BÜTÜN EVRAKLARI BAĞLI OLMUŞ OLDUĞU SSK MÜDÜRLÜĞÜNE müracat edip kurum ödemesini iki ay için de bulunmuş olduğu şehirde bulunan ZİRAAT BANKASI,nın  şubesinden  yatırılan raporlu hasta adına olan ödemeyi alabilir.
Kurum  ödemesi ile hak sahibi olan hastalar ürünün hakkı 5 yıl geçerlidir.
Bir dahaki ihtiyacını kurum 5 yıl sonra karşılar.
Hasta bu hakkını ürünün doğru satıcılardan ve kaliteli ürünlerden alması gerekir.
 
Rapor hangi hastaneden alınmalı: Üçüncü basamak sağlık kurumlarından alınmalıdır. Bunlar: (1) Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ve özel dal eğitim ve araştırma hastaneleri ile bu hastanelere bağlı semt poliklinikleri. (2) üniversite hastaneleri ile bu hastanelere bağlı sağlık uygulama ve araştırma merkezleri, enstitüler ve semt poliklinikleri, üniversitelerin diş hekimliği fakülteleri. (3) Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı tıp fakültesi hastanesi ile eğitim ve araştırma hastaneleri.
 
Raporda hangi branş doktorların imzası olmalı: Şu uzmanlardan herhangi üçünün imzası yeterlidir: (1) ortopedi ve travmatoloji. (2) beyin cerrahisi. (3) fiziksel tıp ve rehabilitasyon. (4) nöroloji uzman (Aynı branştan üçünün veya farklı branştan birer kişinin veya bir branştan iki, diğer branştan bir olmak üzere toplam üç uzman olması fark etmez)

Copyright © 2018 RAME Engelli Ürünleri ve Erişim Çözümleri